ФОТО: Ќерката на премиерот Заев на скијање во Италија

Ќерката на премиерот Зоран Заев се пофали како си поминува на скијањето во Италија, па од ски-центарот „Вал Гардена“ сподели фотографии на „Инстаграм“. Не е тајна дека премиерот е на зимување во Италија кога јавно тоа го соопшти владиниот портпарол Миле Бошњаковски.

„Вал Гардена“ важи за еден од најмонденските и прилично скапи ски-центри во Италија. Тој е на површина од 1.200 километри, со 18 ски-патики. Ќерката на Заев објави фотографија од „Доломити супер ски“. Дека премиерот има вкус, покажува и фактот што тука доаѓаат многу познати личности, а меѓу нов и принцот Алберт од Монако. Цените варираат, но според податоците на интернет и на „Букинг“, просечна цена на хотелска соба за ден се движи од 250 евра, па нагоре

 

 

 

16.01.2018 - 18:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа