21.04.2013 - 23:45
Црвенковски се радуваше за Андреј Жерновски
21.04.2013 - 23:31
Со Зурли и тапани, качен на рамената на своите поддржувачи Жерновски ја слави победата во Центар
21.04.2013 - 23:16
Екс министерот за надворешни работи и пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ преку Твитер му ја честиташе победата на Андреј Жерновски во Центар
21.04.2013 - 22:46
За Жерновски гласале вкупно 15061 гласач наспроти 12010 гласачи кои го поддржале Владимир Тодоровиќ
21.04.2013 - 22:18
Вкупно на изборите за градоначлници ВМРО-ДПМНЕ направи разлика од скоро 150.00 гласови пред СДСМ, додека на изборите за советници, коалицијата За подобра Македонија имаше предност од 115 илјади гласа пред коалицијата Сојуз за иднината
21.04.2013 - 22:10
Со победата во овие две општини, би сакале да сумираме дека конечниот број на општини во кои победија кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата “За Подобра Македонија” е точно 58, наспроти само 4 колку што освои СДСМ. Ова е историска победа за ВМРО-ДПМНЕ, рече Димовски
21.04.2013 - 22:01
Жерновски по победата во Центар рече дека паднал митот за непобедливоста на ВМРО-ДПМНЕ
21.04.2013 - 21:56
Во Долнени денеска се гласаше во вторио изборен круг, а излезноста беше над 74%
21.04.2013 - 21:38
Со факели и скандирања, СДСМ ја слави победата во Центар.
21.04.2013 - 21:31
Села, освоил 20723 гласа, а за Кочовски гласале 14.659 гласачи.

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.