СЈО и ревизори го „чешлаат" Водовод: Стоматолог бил вработен во лабараторија

Специјалното јавно обвинителство, ревизори и други институции го проверуваат јавното претпријатие Водовод и канализација во Скопје.

Ова го изјави  за Телевизија 24, директорот Душко Весковски, кој се осврна и на вработувањата, па посочи примери на адвокати и нотари кои остварувале солидни финасиски бенефити од водовод, а имало и апсурни вработувања, како на пример, стоматолог бил вработен во лабараторија на водовод.

 

 

 

19.02.2018 - 11:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа