Македонија | 16.10.2018 - 10:08
Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, oствари средба со делегацијата на...
Македонија | 16.10.2018 - 08:03
Со порака за помирување и простување, почнувајќи од настаните од 27 април, кога премиерот Зоран Заев беше цел за напад...
Македонија | 16.10.2018 - 08:01
Во Кривичниот суд во Скопје со сослушување на заштитен сведок денеска треба да продолжи судењето за настаните во...
Македонија | 16.10.2018 - 07:56
Во Македонија денеска ќе преовладува сончево време со мала облачност во јужните делови. Ќе дува слаб источен ветер.