Амди Бајрам: Не се согласувам со протестите, законот ќе се изгласа

 

Пратеникот Амди Бајрам изјави дека не се согласува со протестите пред Собранието.

- „Не се согласувам со тие што протестираат, ако не сега, следен пат ќе го изгласаме законот“, вели Амди Бајрам.

Седницата за Законот за јазиците веќе е започната.

 

 

 

14.03.2018 - 13:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа