Барбара во пожарот во Грција ги загуби децата и сопругот - сега ќе ги казни сите одговорни

 

Жена која го загуби целото семејство во страшниот пожар во Грција, реши да поднесе тужба против министерот за внатрешни и уште седум службеници за трагедијата, велејќи дека 90 проценти е нивна одговорност.

Барбара Вукаки во големиот пожар ги загуби двете деца и сопругот, а сега вели дека ќе направи се да се казнат виновниците.

Во поѓарот на атика загинаа 96 лица.

 

 

 

17.08.2018 - 19:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега