Четврток неработен ден

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека  согласно со Законот за празниците на РМ, 22 ноември 2018 година (четврток) – Денот на албанската азбука, е неработен за граѓаните припадници на албанската заедница во Република Македонија.

Истовремено, МТСП на припадниците на албанската заедница им го честита Денот на албанската азбука. 

 

 

 

17.11.2018 - 13:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега