Денеска продолжува 46. седница на Собранието

 

 

Собранието денеска треба да ја продолжи 46. седница на чиј дневен ред се повеќе закони. 

Пратениците треба да расправаат за избор на претседател и комисионери (членови) на Комисијата за хартии од вредност, а треба да се гласа и за дополнетите предлози на законот за изменување и дополнување на Законот за лековите и медицинските средства и на законот за изменување на Законот за заштита на природата, двата во второ читање. 

На дневен ред на седницата се и измените и дополнувањата на Законот за царинска управа, на Законот за градежните производи, на Законот за акцизите, за Предлог на одлуката за давање согласност на општите акти на Народниот правобранител, како и годишните извештаи на неколку институции, меѓу кои и на Специјалното јавно обвинителство. 

 

 

 

23.05.2018 - 08:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега