Детална временска прогноза за наредните денови - подгответе се за среда

 

Времето во среда ќе биде сончево со мала облачност и слаб североисточен ветер.

Температурата ќе се движи од 22 до 28-от степен.

Во четврток времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб источен ветер.

Дневната температура ќе се движи од 21 до 27 степени.

Додека во петок времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб источен ветер.

Температурата ќе се движи од 20 до 27 степени.

Според деталната временска прогноза, среда очигледно ќе биде најтоплиот ден за оваа недела.

 

 

 

 

15.10.2018 - 23:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега