Драма во Лондон: Атлетичарка неподвижно лежела на стаза по стравичен пад

 

Атлетичарката од Тринидад и Тобога, Дебора Џон сериозно се повредила за време на трката на 100 метри со препреки на Свеското првенство во Лондон.

Таа со сета сила паднала преку четвртата препрека по што удрила со глава во земја и останала да лежи така целосно неподвижна.

Докторите веднаш истрчале и ја пренеле во болница. Таа буквално не се мрдала.

Засега нема информација за нејзината состојба.

 

 

 

 

11.08.2017 - 18:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа