Драма во средно училиште: По расправија извадил нож и се заканувал

 

Секторот за внатрешни работи Куманово поднесе кривична пријава против 18-годишниот М.Т.од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.

На 30.04.2018 година околу 17.40 часот  во дворот на средното економско училиште во Куманово, по претходна вербална расправија, пријавениот физички го нападнал А.В., при што извадил нож и му се заканувал. 

 

 

 

 

16.05.2018 - 15:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега