Дрво му паднало на главата: Најден мртов маж во Македонија

 

Во 12.50 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека во село Брждани, кичевско, имало лице кое било повредено при пад од дрво.

Екипа од Итната медицинска помош констатирала лицето има повреди на главата и дека е без знаци на живот.

Полициски службеници извршиле увид и било утврдено дека се работи за лицето Т.И.(58) од Република Албанија со пријавен привремен престој во Кичево.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на обдукција.

 

 

 

17.10.2018 - 14:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега