Две лица тешко повредени во несреќи во Скопје

 

Двајца пешаци се потешко повредени, а шестмина се здобиле со полесни повреди во седум сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во три сообраќајни незгоди е причинета материјална штета. 

Според билтенот на СВР Скопје, 31 возач се движеле со поголема брзина од дозволеното, а пет возачи возеле под дејство на алкохол. Дванаесет возачи возеле пред да се стекнат со правото за управување на моторно возило, а од сообраќај биле исклучени и тројца возачи почетници. 

Исклучени од сообраќај биле и 15 нерегистрирани и три технички неисправни возила и едно претоварено возило. 

Изминатите 24 часа сообраќајната полиција издала 82 казни за непрописно паркирање, а со специјалното возило „пајак“ подигнати се 52 возила.  

На црвено светло поминале двајца возачи и тројца пешаци.

 

 

 

16.10.2018 - 08:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега