Џафери се сврте кон опозицијата: „Тражили сте, гледајте"

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, ги замоли пратениците да не се шетаат и да не излегуваат од собраниската сала барем половина час додека траеше денешната седница, а потоа се обрати до опозицијата:

-Имаше една емисија, многу гледана во 90-тите години „Тражили сте, гледајте“. Тоа е значи тоа. Шала на страна, но процедурата е таа. Во моментот кога Собранието одлучило да се разгледа точка по скратена постапка. Тоа значи.. Илија те молам не дофрлувај, пошто со Драган се расправаме, рече денеска собранискиот спикер.

 

 

 

18.07.2018 - 17:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега