Едноставен трик за да ја исчистите загорената тава (видео)

 

Секому барем еднаш во животот му се случило да му загори тавата или тенџерето, но сега има трик со кој лесно може да ги исчистите.

Во загореното тавче сипете вода, додадете две до три лажици прашок за перење и ставете една таблета или прашок за миење садови(кој се користи за во машините за миење садови) , па така  тавата ставете ја на загреана рингла.

Оставете така неколку минути, а потоа истурете ја водата и исплакнете ја тавата, и повторно е спремна за користење.

 

 

 

 

11.04.2018 - 09:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега