Фалангата ги фрли Хрватите во „транс": "Каков лом, не сум доживеал вакво лудило"

 

Хрватите пренесоа дел од атмосферата по социјалните мрежи од вчерашниот наторевар во кој победи Македонија.

“Се сум чул и доживеал во животот, но вакво лудило на денешната утакмица помеѓу Македонија и Словенија, не сум доживеал никогаш… каков ломмм”, напиша Иван Скрињица на Инстаграм.

 

 

 

14.01.2018 - 13:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа