Фото: Исплива фотографија од Меган Маркл и српскиот кошаркар

 

Еуфоријата околу британската кралска свадба ја почувствувале дури и Сакраменти Кинг кои објавиле фотографија од Меган Маркл.

На неа мала навивачка позира со легендарниот српски кошаркар и актуелен менаер на Сакраменто Кингс, Владе Дивац. Тогаш Меган имала 2 години, а Дивац во тоа време играл за Лос Анелес Лејкерс.

24 години подоцна оваа фотографија а Дивац станала вредна за спомен.

 

 

 

21.05.2018 - 18:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега