Фото: Постара жена повредена на протестите пред Собранието

Има неколку повредени во демонстрациите што вчера вечер се случија пред Собранието на Македонија. Интервенираше и Брзата помош.

Полицијата употреби десетина шок бомби и солзавец за растурање на демонстрантите.

Меѓу повредените има и постари лица.

 

 

 

18.06.2018 - 09:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега