ФОТО: Сопругот на Пенезиќ го искрши телевизорот по загубата

Загубеното финале во Лигата на шампионите, предизвика искрените љубители на ракометот да пролеат по некоја солза, а некои бесот го истурија на предмети.

Таков е примерот со голманот на Ренова, Матија Кобетиќ, сопругот на Андреа Пенезиќ. Тој на Инстаграм сподели фото од искршениот телевизор и порача:

„ЕХФ да ми купите нов телевизор”, напиша Кобетиќ.

 

 

 

14.05.2018 - 12:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега