ФОТО: Сте го гледале на ТВ а не сте знаеле дека му е син на Драган Бјелогрлиќ

Дека крвта не е  вода говори и  фактот што осумнаесетгодишниот Алексеј Бјелогрлиќ се појави во сцена во училиште, исто како и неговиот татко, кој на почетокот на својата кариера во улогата на Слободан Попадиќ – Боба во серијата “Подобар живот”, каде го играше немирниот ученик.

Алексеј во “Жигосани” доби мала, но впечатлива улога, а малкумина препознаа дека му е син на легендарниот актер.

Прв пат кога младиот актер се појави на малите екрани во 2010 година ја доби улогата на малиот Тирке, а второто продолжение на оваа режисерско деби на Бјелогрлиќ тој се појавува како десет годишен фудбалер.

 

 

 

17.11.2018 - 13:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега