Грчева: Марш багро од нашата земја – законот ќе се поништи

 

Поранешната пратеничка на СДСМ Солза Грчева жестоко се спротистави на донесувањето на Законот за јазиците. Таа на својот Фејсбук профил објави статус преку кој остро ги искриткува оние кои го изгласаа законот:

 

 

 

14.03.2018 - 18:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа