Грчки Катимерини го објави целиот Договор со Грција за името

 

Грчкиот весник “Катимерини” попладнево  го објави во целост договорот за името помеѓу Скопје и Атина.

Договорот меѓу Заев и Ципрас може да го прочитате на овој линк.

 

 

 

13.06.2018 - 21:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега