Гром удри во дрво на семејството Митровиќ - незапаметено чудо во Аранѓеловац

 

Несекојдневна ситуација се случиланво дворот на семесјтвото Митровиќ кои живеат во Аранѓеловац во Србија.

При невреме, гром удри во стар храст, по што во дворот одекнал тресок.

Гром удрил во храст кој бил стар повеќе од 100 години. Уништен бил цел, но се до наредното утро Марко Митровиќ не го помрднал дрвото. Излегол со моторнапила и тргнал да ги сече гранките, а во коренот на дрвото нешто многу чудно. Ја растргнал земјата и видел ќуп полн со златници. Во ќупот имало 2000 златници, а вредноста се проценува на околу 300.000 евра, можеби и повеќе.

 

 

 

12.08.2017 - 15:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа