Груевски ја напуштил Унгарија?

Според сѐ уште непотврдени информации, поранешниот македонски премиер Никола Груевски ја напуштил Унгарија, брифирал висок претставник на ВМРО-ДПМНЕ за бугарската новинска агенција „Фокус“.

Можеби екс-премиерот отишол во Русија и Турција.

 

 

 

17.11.2018 - 13:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега