Хороскопот и возењето: Кој е најдобар а кој најлош возач во Зодијакот

 

Хороскопот открива кои хороскопски знаци се најдобри, кои најлоши возачи.

Овните често мислат дека се само тие во право, па често предизвикуваат многу несреќи, додека Биковите секогаш мислат дека се најпаметни, па знаат да поминат и на црвено.

Близнаците знаат да прават нешта кои не треба да ги прават при возење, а ракот како и во приватноста, така и во возењето пази на сигурноста на сите.

Лавот сака со своето его да биде најбрз и најдобар возач. Девицата се систематични и детални и се дел од најдобрите возачи.

Вагата не знае брзо да реагира, а Шкорпијата е позната по лудото возење.

Стрелецот не се плаши да ризикува, а јарецот само сака да стигне на посакуваната дестинација.

Водолиите сакаат брзина, а рибите не се сметаат за најдобри возачи бидејјќи не може дасе сконцентрираат на се истовремено.

 

 

 

21.02.2018 - 21:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа