Инцидент пред изрекувањето на пресудата на Младиќ - интервенирала полицијата

Час и половина пред изрекувањето на пресудата на Ратко Младиќ дошло до инцидент пред судницата.

Имено, порталот N1 пишува дека непознат маж пред судницата каде ќе се изрече пресудата се појавил со знаме на Србија, а веднаш реагирала претседателка на Здружението „Жена-жртва на војната“, која се обидела да му го одземе знамето, заедно со насобраните лица.

Интервенирала и полицијата.

 

 

 

 

 

22.11.2017 - 09:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа