Инцидент во Собранието: За влакно избегната тепачка меѓу Груевски и Џафери

 

Екс лидерот на ВМРО-ДПМНЕ практично ја прекина седницата на која требаше да се донесе Законот з ајазиците откако доаѓајќи на местото на Џафери, најверојатно му ја извади собраниската картичка со што оневозможи да ја почне постапката за донесување на Законот з ајазиците.

По ова Груевски и Џафери имаа и близок контакт, но за среќа реагираше обезбедувањето.

 

 

 

14.03.2018 - 16:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа