Израелски хулиган обидел да го избоде Иско

 

Фудбалерот на Реал Мадрид Иско можел сериозно да настрада сериозно по крајот на синоќешниот квалификациски натпревар меѓу Израел и Шпанија.

 

По означување на крајот шестмина навивачи успеаја да се пробијат покрај обезбедувањето и да втрчаат на теренот, а според тамошните медиуми едниот од нив носел нож.

 

Тој се стрча токму кон Иско, но во брзањето го испуштил ножот на земјата, а веднаш потоа стјуардите го уапсиле.

 

 

 

 

10.10.2017 - 12:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа