Језива епидемија се шири во Австралија - луѓето буквално се распаѓаат

 

Страшна епидемија во Австралија, во гратчето Викторија каде се јавуваат луѓе на лекар со чудни пликови по телото.

Докторите прв пат се соочуваат со ваква епидемија и не знаат како да реагираат, па ги молат луѓето да внимаваат.

Забележани се рекордни 275 случаи, а се работи за бактерија која го напаѓа и умртвува ткивото на кожата.

 

 

 

 

16.04.2018 - 20:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа