Јохан Тарчуловски е предложен за нов член на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ

 

На вчерашната седница на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ бил избран нов ИК на Унијата на млади сили на партијата, а биле донесени и неколку кадровски прашања, соопштуваат од партијата.

Од партијата оцениле дека СДСМ нема капацитет да ја води државата, која, според нив, се соочува високо ниво на задолжување, раст на БДП од 0 проценти, пад на градежништвото од 20 проценти и покачени цени.

„Покрај декларативните заложби на власта за ЕУ и НАТО интеграција отсуствува реална посветеност на реформите. И по 11 месеци не се комплетно завршени реформите од планот 3-6-9, и пред вклучување на ВМРО-ДПМНЕ законските решенија беа со голем број недостатоци и нереформски“, велат од ДПМНЕ.

За членови на ИК на УМС на ВМРО-ДПМНЕ се избрани: 

Јован Јаулески

Филип Ѓорѓиев

Ивица Петровски

Стефан Андоновски

Никола Дудулоски

Сергеј Попов

Владимир Бошњаковски

Билјана Цветковска

Томи Кепевски

Петар Миовски

Горјан Донев

Данијел Апостолоски

Искра Крстевска

Милан Јакшиќ

Валентин Манасиевски

Сузан Хасан

Ангела Тасева

Влатко Стојановски

Марија Милошевска

Невена Величковска

Петар Радојнчиќ

Моника Делева

Живе Катранџиев

Кирил Ѓеорѓиев

Елена Орцева

Владимир Ристов

Марија Делова

Иванчо Младеновски

Елена Трајчевска 

Светислав Васев

Горан Степановски

Димитар Манчев

Олга Василевска

Анастас Ефремов

Ивршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ му предложи на Централниот комитет и двајца нови членови на ЦК, Јохан Тарчуловски и Зоран Коцевски, пишува во соопштението од партијата.

 

 

 

17.04.2018 - 14:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа