Камион се излизга кај Буково - сообраќајот отежнат

Камион се излизга попладнево кај планинаскиот превој Буково. Поради ова сообраќајот на овој пат се одвива по една лента.

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. На повисоките места има остатоци од кашeст снег.

Сите забрани за тешки моторни возила се укинати до 12 часот.

 

 

 

 

14.02.2018 - 17:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа