Лоша вест за сите кои спијат по ручекот - вака му штетите на телото

 

Сите знаеме колку е важен сонот, особено со брзото темпо со кое живееме, како и роковите со кои сме постојано ограничени.

Оние кои спијат попладне треба да ја сменат таа навика, или да им трае најмногу половина час, бидејќи во спротивно штетно делува на сонот навечер, наспани сме и не ни се спие, па така си го пореметуваме целото темпо.

Попладне спијте најмногу половина час, а и тоа е доволно за убаво да се одморите.

 

 

 

16.05.2018 - 19:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега