Мицкоски со видео порака: Македонија тоне, одам на терен да го чујам гласот на народот

 

Христијан Мицкоски на Фејсбук со видео порака се обрати на јавноста за политиките на СДСМ.

- 10 месеци гледаме неспособност во здравството и судството, економијата, унапредување на земјоделието и образованието, неспособност да се придвижиме кон ЕУ, вели тој.

Македонија тоне, народот не гледа перспектива. Од денес почнувам со посети на терен, да го чујам гласот на народот, затоа што заслужува подобро, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ.

 

 

 

13.03.2018 - 13:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа