Мицковски: 3% да се вашите кадри способни колку мене би било добро

Зоран Заев денеска на дуелот со лидерот на опозицијата Мицковски, говореше и за настаните од 27. април во Собранието.

- Вакви лузни никојпат да нема политичар, да не се повторат, а вие го поддржувате ова, барем да се оградевте од насилството, вели Заев до Мицковски.

Заев до Мицковски рече: Не знам што сте го советувале Груевски, ама граѓаните ценат и чувствуваат и затоа не сте на Власт.

Мицковски возврати дека бил година ипол советник на Груевски и Димитриев, а СДСМ поништувала проекти.

- Камо три проценти да се вашите кадри способни како мене, вели тој.

 

 

 

 

23.05.2018 - 20:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега