Мистериозно момче со денови седи на клупа: "Не зборува и не бара помош од никого"

Валкан, но добар. Му пријдов да дознаам кој е и што му е, и дознав дека нема куќа. Се гледа дека нема со кого да разговара, ниту каде да се бања. Ми побара само еден бурек бидејќи многу бил гладен.

Ова на социјалните мрежи го напиша момче од Ниш, за мистериозно момче кое со денови седи на клупа без да се мрдне и без да бара помош од никого.

Момчето чиј идентитет е непознат веројатно има 30 години.

 

 

 

 

20.04.2018 - 15:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа