„Морав да бегам, средбата во црквата беше фатална" - убиецот на Аркан ги открива тајните

 

Еден од најпознатите српски осуденици, Драган Николиќ, кој служел казна од 30 години затвор, специјално за српскиот Курир открива што се случило како бил убиен Аркан, и сите детали од убиството.

По ликвидацијата, морало да избега за да се спаси.

- На 15. јануари е убиен Аркан, веќе следното утро на 16. и реков на сопругата дека одам на пат. Отидов во станот кој го имав во Нови Белград. Зборував со партнерот, вели не ми е јасно како се се искомплицира, вели Гаги кој набрзо пребегал во Романија. Вели во црква доживеал шокантен пресврт со свештеник кој му променил се.

Инаку, Аркан беше убиен во хотелот Интерконтинентал.

 

 

 

13.09.2017 - 09:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа