На скопјанец му го здиплиле возилото од паркинг

 

Четириесетгодишен маж пријавил во полиција дека непознат сторител му го одзел патничкото возило „фолксваген поло“ со скопски регистарски таблички, откако го отворил возилото, влегол внатре, го стартувал со клучот што бил во него и заминал во непознат правец“, соопшти МВР.

 

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

 

 

 

17.04.2018 - 15:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа