На сред футсал меч се сруши – за неколку минути подоцна починал

 

Познатиот хрватски футсал играч и еден од основачите на Футсал Динамо, Мате Чуљак се сруши на терен и подоцна почина.

Неговите соиграчи и лекарите брзо му пружиле помош, па веднаш бил однесен во најблискиот ургентен центар, каде потврдиле дека тој веќе ја загубил битката за животот.

 

Оваа трагедија ги потресе сите кои учествуваа на овој куп во Хрватска, посебно бидејки Мате Чуљак бил во доста добра здравствена ситуација, а не е потврдено се уште дали станува збор за некој срцев удар.

 

 

 

28.12.2017 - 23:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега