Наумче Мојсоски се врати во РК Струга во нова улога

 

Македонската ракометна легенда, Наумче Мојсоски се врати во својот матичен клуб РК Струга, но со сосема поинаква улога.

Сега поранешниот македонки репрезентативец ќе ја има улогата на претседател, а воедно ќе биде и главен спонзор на овој клуб.

На ова ново место Мојсо официјално беше назначен на редовното годишно собрание на кое беа најавени подобри времиња за РК Струга, клуб кој има дадено многу познати и реномирани македонски ракометари.

 

 

 

02.02.2018 - 09:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа