Ограбена аптека во „Порта Влае“

 
Вчера  околу 18 часот и 40 минути во аптека во „Порта Влае“ во Скопје непознат сторител извршил разбојништво.
Од МВР велат дека сторителот со закана со пиштол од касата одзел неутврдена сума на пари и побегнал во непознат правец.
Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

 

 

 

 

14.03.2018 - 15:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа