Османи: Имаме нов план - по 3-6 9 следи „18"

 

По планот 3-6-9  Владата со нов план 18, информираше денеска заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи.

Веќе ја направиле рамката на планот за следните чекори кои Македонија ќе треба да ги направи до крајот на годината на патот кон евроинтегративните процеси.

Видео: 24вести

 

 

 

19.04.2018 - 14:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега