Овој грабеж и денес е мистерија: Овој човек од 1992. и бега на полицијата

Бил Бренан никој не го видел уште од 1992. година кога излегол со богатство од казино. Тој дошол во казино во Лас Вегас, а потоа со себе изнел 500.000 долари и многу чипови.

Никоја од надзорните камери не го снимила со торбата со парите, а на многу начини тоа била кражба за која крадците сонуваат.

Не користел ни оружје, едноставно ги собрал парите, заминал и никој никогаш не го видел, а и денес по 25 години не е фатен.

 

 

 

 

15.01.2018 - 21:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа