Почина атлетскиот работник Атанас Кираџиев

 

Познатиот атлетски работник, атлетичар и гимнистичар Атанас Кираџиев, почина денеска. Веста за неговата смрт ја соопштија од атлетскиот клуб „Ендуранс Мк“.

-Македонската атлетика и нашиот тим загубија еден голем атлетски работник. Атанас Кираџиев – стартерот без кој стартовите на големите трки повеќе нема да бидат исти – информираат од клубот.

Атанас е татко на Националната рекордерка Весна Кираџиева и Александар Кираџиев, Национален шампион во маратон.

 

 

 

09.03.2018 - 11:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа