Поплави во Њујорк: Водопади во метро станиците

 

Метростаниците во Њујорк се поплавени по силните дождови кои го зафатија градот.

Патниците се пожалија на твитер. Дел од нив се загрижени дека подземниот систем може да се урне.

 

 

 

 

16.04.2018 - 22:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа