Поради лошо судење: Словенија го напушта ЕП во Ракомет?

Поради сомнителните судиски одлуки Словенија е на чекор пред напуштање на Европското првенство во ракомет во Хрватска. Информацијата во неформален разговор со новинарите, ја соопштил Претседателот на словенечката ракометна федерација Фрањо Бобинц.
Тој напоменал дека Словенија бил „уништена“ од судиите на мечот со Германија а примедби имал и за судењето на мечот со Македонија.
ЕХФ денеска ја одби жалбата на Словенија и го потврди резултатот 25:25 на мечот со Германија.

 

 

 

 

 

16.01.2018 - 12:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа