Претседателот Иванов најави обраќање во 17 часот

 

Претседателот Ѓорѓе Иванов за денеска најави обраќање до јавноста во 17. часот.

Прес-конференцијата следува откако вчера премиерот Заев објави дека новото име за кое се договориле со Грција е Северна Република Македонија.

Претседателот за околу два час аќе го каже ставот.

 

 

 

13.06.2018 - 15:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега