Резултатите ги оставиле докторите без текст: За 5 дена ни трага од болеста благодарејќи на овој напиток

 

Дијабетисот е болест од која заболуваат и помлади и постари лица. Најчеста причина е стресот, а покрај него  неправилната исхрана. Со дебелината се зголемува и ризикот од добивање дијабетис. Ниедна терапија нема да ви помогне доколку не се храните здраво. Треба често да ги проверувате тспалата, бидејќи тие се многу чувствителни.

Ви претставуваме природен лек кој ќе ви помогне да го регулирате нивото на шеќерот во крвта, ќе помогне да го зајакнете имунитетот, да го исчистите организмот, да го зајакнете видот и да ги убиете канцерогените клетки. Потребно ви е:

-3 шаки спанаќ

- 2 моркови

- 1 зелена јаболка

- 2 стапчиња целер

Измијте ги состојките, а од јаболката отстранете ги семките. Ставете ги во бледнер, а добиената смеса пијте ја наутро, на празен стомак.

 

 

 

12.12.2017 - 12:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа