Само една лажица од овој напиток и ќе ве прочисти од отрови

 

Вашите црева се навистина важни и треба од време на време да ги исчистиме од отровите кои се собираат во нашиот организам, поради конзумирањето на разните намирници.

Потребно е здраво да се храните, а може да ви помогне овој природен лек кој се покажа доста ефикасен.

Состојки:

-5 шолји зовриена вода

-100 грама шливка

-100 грама урми

Припрема:

Во зовриената вода ставете ги урмите и шливката. Оставете ја 15 минути, а потоа извадете и оставете да се олади. Земајте наутро на празен желудник по една лажичка. Ќе го исчистите гастроинтестиналниот тракт и ќе решите многу проблеми

 

 

 

19.06.2018 - 18:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега