Се поставува метална ограда пред Судот за пресудата на Груевски

Попладнево пред Основниот суд Скопје 1 почна да се поставуваат метални барикади.

Фокус неофицијално дознава дека тоа е поради утрешното изрекување на пресуда за поранешниот премиер Никола Груевски за случајот „Тенк“ и можни протести пред Судот.

 

 

 

22.05.2018 - 20:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега