Се сеќавате на „Бебан“ од популарната српска серија? - Денес тој е пејач а ова е неговата мајка(видео)

 

Музичарот Вукашин Марковиќ, на сите им е познат по улогата на Бебан од серијата „Семејно богатство“ но малкумина знаат дека му е мајка оваа преубава и талентирана дама.

 

Имено неговата мајка Лиљана, неодамна настапувала во емисијата „Никад није касно“ и воодушеви многумина, а во ревијалниот дел на шоуто и се придружила и нејзината ќерка, а сестар на Вукашин.

Музиката е дефинитивоно во гените на ова семејство, затоа што и самиот Вукашин уште одамна се откажа од глумата и се посвети на музиката, а еве како изгледа денес.

 

 

 

 

12.01.2018 - 10:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа